Další podrobnosti

Půjčujeme monitor dechu za 900,- Kč na půl roku

Kontakt pro Brno a okolí: Mgr. Iva Hovězáková
telefon: +420 777 696 393
mail: chuvickabrno@gmail.com

Výdejní místo : K11 – Karáskovo náměstí 2683/11, Brno- Židenice, 615 00, gynekologická ordinace- MUDr. Jan Cabálek, 2.patro

Pondělí 8:00 – 11:00 13:30 – 17:00
Úterý 14:00 – 17:00 (O)
Středa 8:00 – 10:00 (O)
Čtvrtek 15:00 – 17:00  (O)

O – pouze na objednání na tel: 548 424 269.

V případě zájmu možnost předání monitoru dechu přímo v porodnici.

Pro jak staré dítě je monitor dechu určen?

Monitor dechu Babysense II je určen dětem od narození až do jednoho roku věku. Monitoruje pravidelnou dechovou frekvenci a v případě zástavy dechu nebo jeho přerušení na dobu delší, než 20 sekund, spustí hlasitý alarm a světelnou signalizaci.

Z čeho se skládá?

Zařízení Babysense II- monitor dechu se skládá z kontrolní jednotky a dvou senzorových desek, které se umísťují pod matraci v postýlce. Pro děti, které se nepohybují, stačí jedna deska, pokud Vám po postýlce putují a hrozí, že z desky slezou, použijte obě desky. Senzory nejsou v přímém kontaktu s dítětem, nijak neomezují jeho pohyb, nepůsobí žádná rizika ve vztahu ke zdraví dítěte.

monitor dechu - schéma

Přístoj funguje na 4 tužkové baterie AA, které nejsou součástí balení. Na půl roku provozu bohatě vystačí jedna sada běžných alkalických baterií. Použití dobíjecích baterií není doporučeno. Stav těsně před vybitím baterií přístroj dlouho dopředu signalizuje kontrolní diodou.

Jakou můžeme použít matraci?

Funkci monitoru dechu ovlivňuje materiál a výška matrace: Běžné molitanové matrace nepředstavují pro monitor žádné potíže, ale moderní matrace kokos-pohanka by neměly být vyšší, než 10cm. Funkčnost přístroje lze vyzkoušet i v prodejně postýlek. Vezměte si přístroj s sebou do obchodu s postýlkami, vložte zapnutou desku pod matraci a shora přitiskněte ruce. Přístroj zaznamenává Váš tep a drobné chvění rukou a nespustí alarm – potom se jedná o matraci vhodnou i pro Vaše dítě.

monitor dechu - umístění

Nesprávně může monitor dechu fungovat v těchto případech:

Monitor spouští poplach a dítě při tom normálně dýchá:

Mezi matrací postýlky a jejím roštem je mezera a desky monitoru tedy nesnímají vibrace, způsobené dýcháním Vašeho dítěte. Zkontrolujte, jestli není matrace sevřená stěnami postele tak, že je v místě desky vyboulená vzhůru.

Dítě se nenachází nad podložkou, odvalilo se třeba stranou. Bohatě stačí, když dítě leží nad podložkou alespoň nějakou částí těla. Proto se starším a pohyblivějším dětem dávají pod matraci dvě desky, které by svou plochou měly zachytit dítě ležící kdekoliv v postýlce.

Monitor nespouští poplach, i když dítě vyzvednete z postýlky:

Přístroj je tak citlivý, že vnímá i vibrace způsobené hlukem, chozením po podlaze v blízkosti postýlky, byly popsány i vzácnější případy, kdy funkci monitoru negativně ovlivňoval blízko spuštěný počítač, nebo starší model mobilního telefonu. Rušivé vlivy se dají při instalaci monitoru na místě vyzkoušet a tím se jim do budoucna vyhnout.
Monitor Vám zapůjčí, spoustu dalších užitečných informací, osobních zkušeností a rad Vám ráda poskytne:
Mgr. Iva Hovězáková
telefon: +420 777 696 393
mail: chuvickabrno@gmail.com