Zapůjčení monitoru dechu

Pro bezpečný spánek dítěte

Monitor dechu Babysense II nejspíš znáte z porodnice a už ho umíte ovládat. Pokud ne, vysvětlování zabere jednu dvě minuty.

Poruchy dechu jsou u kojenců velice vzácné, ale obavy rodičů jsou přirozené a pochopitelné. Pokud se v noci budíte v nejistotě, stačí se na dálku podívat, že kontrolka bliká a že je vaše dítě v nejlepším pořádku.

Kontaktujte nás

Kontakt: +420 777 696 393
chuvickabrno@gmail.com

Podmínky zapůjčení 

  • monitor dechu za 1 200 Kč na půl roku
  • kojenecké váhy za 400 Kč na 14 dnů

Výdejní místo
K11 Karáskovo náměstí 2683/11, Brno-Židenice, 615 00, gynekologická ordinace  MUDr. Jan Cabálek , 2.patro

  • Pondělí: 8:00–11:00   |   14:00–17:00
  • Úterý: 14:00–17:00 (O)
  • Středa: 8:00–10:00 (O)
  • Čtvrtek: 15:00–17:00 (O)

O – pouze no objednání na tel: 548 424 269.
V případě zájmu možnost předání monitoru dechu na jiném místě nebo přímo v porodnici.

Pro jaké děti je monitor dechu určen

Monitor dechu Babysense II je určen dětem od narození až do jednoho roku věku. Monitoruje pravidelnou dechovou frekvenci a v případě zástavy dechu nebo jeho přerušení na dobu delší než 20 sekund spustí hlasitý alarm a světelnou signalizaci.

Z čeho se skládá

Zařízení Babysense se skládá z kontrolní jednotky a dvou senzorových desek, které se umísťují pod matraci v postýlce. Pro děti, které se nepohybují, stačí jen jedna deska. Pokud vám po postýlce už děti putují a hrozí, že z desky slezou, použijte obě desky. Senzory nejsou v přímém kontaktu s dítětem, nijak neomezují jeho pohyb, nepůsobí žádná rizika ve vztahu ke zdraví dítěte.

Přístroj funguje na 4 tužkové baterie AA, které nejsou součástí balení. Na půl roku provozu bohatě vystačí jedna sada běžných alkalických baterií. Použití dobíjecích baterií není doporučeno. Stav těsně před vybitím baterií přístroj dlouho dopředu signalizuje kontrolní diodou.

Monitor dechu Babysense II
Monitor dechu Babysense II umístění

Předám vám spoustu dalších užitečných informací a osobních zkušeností: 

Mgr. Iva Hovězáková
telefon: +420 777 696 393
mail: chuvickabrno@gmail.com

Jakou můžete použít matraci

Funkci monitoru dechu ovlivňuje materiál a výška matrace. Běžné molitanové matrace nepředstavují pro monitor žádné potíže, ale moderní matrace kokos-pohanka by neměly být vyšší než 10 cm. Funkčnost přístroje lze vyzkoušet i v prodejně postýlek. Vezměte si přístroj s sebou do obchodu s postýlkami, vložte zapnutou desku pod matraci a shora přitiskněte ruce. Přístroj zaznamenává váš tep a drobné chvění rukou a nespustí alarm – potom se jedná o matraci vhodnou i pro vaše dítě.

V těchto případech může monitor fungovat nesprávně 

Monitor spustí poplach, ale dítě přitom normálně dýchá:

Mezi matrací postýlky a jejím roštem je mezera a desky monitoru tedy nesnímají vibrace způsobené dýcháním vašeho dítěte. Zkontrolujte, jestli není matrace sevřená stěnami postele tak, že je v místě desky vyboulená vzhůru.

Dítě se nenachází nad podložkou, odvalilo se třeba stranou. Bohatě stačí, když dítě leží nad podložkou alespoň nějakou částí těla. Proto se starším a pohyblivějším dětem dávají pod matraci dvě desky, které by svou plochou měly zachytit dítě ležící kdekoliv v postýlce.

Monitor nespustí poplach, i když dítě vyzvednete z postýlky:

Přístroj je tak citlivý, že vnímá i vibrace způsobené hlukem, např. chozením po podlaze v blízkosti postýlky. Byly popsány i vzácné případy, kdy funkci monitoru negativně ovlivňoval blízko spuštěný počítač, nebo starší model mobilního telefonu. Rušivé vlivy se dají při instalaci monitoru na místě vyzkoušet a tím se jim do budoucna vyhnout.